რამდენად სწრაფად წარიმართება საბუღალტრო აღრიცხვის აღდგენის პროცესი, ეს დამოკიდებულია კომპანიის არსებობის პერიოდზე და ფინანსური საქმიანობის მოცულობაზე. Jara Accounting-ის პერსონალი ბუღალტერები დაგეხმარებათ მოაწესრიგოთ თქვენი ფინანსური დოკუმენტები და მოამზადოთ თქვენი ბუღალტრული აღრიცხვა საგადასახადო შემოწმების შემთხვევაში.
საბუღალტრო აღრიცხვის აღდგენისათვის საჭიროა
01
საბუღალტრო პროგრამა
მიიღეთ მონაცემები იმის შესახებ, ტარდებოდა თუ არა ადრე ელექტრონული აღრიცხვა და რომელ პროგრამაში, მიიღეთ წვდომა მასზე
02
საბანკო ამონაწერი
მოგვაწოდოთ საბანკო ამონაწერი Excel ფორმატში
03
საგადასახადო პორტალი
გაგვიზიაროთ წვდობა შემოსავლების სამსახურის პირად კაბინეტზე (მომხამრებელი და პაროლი)
04
პირველადი დოკუმენტაცია
მივიღოთ ყველა ხელმისაწვდომი პირველადი დოკუმენტაცია - კონტრაქტები, აქტები, ინვოისები და ინვოისები.
საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, თითოეული კომპანია ვალდებულია აწარმოოს ბუღალტრული და საგადასახადო აღრიცხვა. თუმცა, პრაქტიკაში არის შემთხვევები, როდესაც კომპანიაში ბუღალტრული აღრიცხვა ან საერთოდ არ არსებობს, ან უხეში დარღვევებით მიმდინარეობს. თუ თქვენ აღმოჩნდებით ასეთ სიტუაციაში, მაშინ ჩვენი სპეციალისტები მზად არიან სრულად აღადგინონ თქვენი ბუღალტრული აღრიცხვა.
ბუღალტრული აღრიცხვის აღდგენის მოთხოვნის ძირითადი მიზეზები:
როდესაც დაარების დღიდან კომპანიას არ უწარმოებია საბურალტრო აღრიცხვა.
სააღრიცხვო აღდგენის სერვისის ღირებულება დამოკიდებულია საგადასახადო სისტემაზე, იმ პერიოდზე, რომლისთვისაც გჭირდებათ ელექტრონული აღრიცხვისა და პირველადი დოკუმენტაციის აღდგენა, ასევე განხორციელების გადაუდებლობაზე.

Восстановление бухгалтерии в Грузии
Восстановление бухгалтерии — это сложный процесс, направленный на приведение финансовой документации компании в соответствие с законодательством Грузии. Время восстановления зависит от срока существования компании и объемов финансовой деятельности. Специалисты Jara Accounting помогут упорядочить вашу финансовую документацию и подготовить бухгалтерию для налоговой проверки.
Необходимые шаги для восстановления бухгалтерии
01
Программа ведения учета
Определение, велся ли электронный учет ранее, и получение доступа к использованной программе.
02
Банковская выписка
Предоставление банковской выписки компании в формате Excel за весь период хозяйственной деятельности.
03
Налоговый портал
Доступ к личному кабинету в налоговом портале rs.ge (логин и пароль компании).
04
Первичная документация
Сбор всей имеющейся первичной документации, включая договоры, акты, счета-фактуры и инвойсы.
В соответствии с законодательством Грузии каждая компания обязана вести бухгалтерский и налоговый учет. Однако, на практике бывают случаи, когда учет либо отсутствует, либо ведется с нарушениями. В такой ситуации специалисты Jara Accounting готовы помочь восстановить бухгалтерию.